Thaçi priti udhëheqësin e EULEX-it Thran, biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit - Bota Sot
Thaçi priti udhëheqësin e EULEX-it Thran, biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit

Aktuale

Thaçi priti udhëheqësin e EULEX-it Thran, biseduan për vazhdimin e bashkëpunimit

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 17:51
Pamje nga takimi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot U.D. Shefin e EULEX-it, Bernd Thran, me të cilin bisedoi për vazhdimin e bashkëpunimit në mes të institucioneve të Kosovës dhe EULEX-it.

Presidenti Thaçi u shpreh se EULEX mbetet i rëndësishëm për Kosovën dhe se ka sjellë përvojë të mirë për institucionet e Kosovës.

“Kemi bashkëpunim të mirë me EULEX-in. Institucionet e Kosovës kanë përfituar nga përvoja me EULEX-in”, u shpreh Presidenti Thaçi.

Bernd Thran u shpreh se EULEX do të vazhdojë bashkëpunimin me institucionet e Kosovës, në përputhje me mandatin.

Presidenti Thaçi përfundoi se EULEX është mision i suksesshëm dhe Kosova do të vazhdojë bashkëpunimin me të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...