Konjufca: Nëse presidenti nuk cakton datën e zgjedhjeve, javën tjetër e shpërbëjmë Kuvendin - Bota Sot
Konjufca: Nëse presidenti nuk cakton datën e zgjedhjeve, javën tjetër e shpërbëjmë Kuvendin

Aktuale

Konjufca: Nëse presidenti nuk cakton datën e zgjedhjeve, javën tjetër e shpërbëjmë Kuvendin

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 00:08
Glauck Konjufca

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje,Glauck Konjufca, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka folur edhe për kohën se kur do të mbahen zgjedhet e parakohshme, duke cekur se presidenti nuk i cakton ato por vetëm dëgjon vullnetin e partive.  

“Nëse presidenti vazhdon me skenarin e PDK’së për mosmbajtjet e zgjedhjeve atëherë javën e ardhshme e mbledhim Kuvendin dhe e shpërbëjmë parlamentin”, ka deklaraur Konjufca.

“Secili do ngritë dorën për shpërbërje të parlamentit dhe atëherë e anashkalojmë rolin e presidentit, duke bërë që zgjedhjet të mbahen 45 ditë pas shpërbërjes”

Konjufca gjithashtu ka thënë se nuk ka bashkbpunim parazgjedhor me PSD’në. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...