Ramiz Kelmendi thotë se nuk do e votonte Albin Kurtin për kryeministër

Aktuale

Ramiz Kelmendi thotë se nuk do e votonte Albin Kurtin për kryeministër

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 00:09
Ramiz Kelmendi

Deputeti në Kuvendin e Kosovës nga radhët e LDK’së, Ramiz Kelmendi, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Kelmendi në këtë emision ka folur edhe për mundësinë e një koalicioni të LDK’së me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kelmendi ka thënë se kjo nuk i takon atij të vendosë pasi që nuk është në strukturën udhëheqëse të partisë, por gjithsesi ka shtuar se si deputet e ka të drejtën e tij për votim të koalicionit.

“Nuk do e votoja Albinin për kryeminsitër, ka treguar Kelmendi.

Tutje ai ka shtuar se arsyeja për këtë është për faktin se Albin Kurti ka pikëpamje joliberale për ekonominë e tregut dhe se sipas tij, Kurti është një lider që ka arritur në politikë duke sulmuar njerëz të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat