Një muaj paraburgim prizrenasit që dyshohet se me 15 plumba vrau gruan

Aktuale

Një muaj paraburgim prizrenasit që dyshohet se me 15 plumba vrau gruan

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 14:35
Një muaj paraburgim prizrenasit që dyshohet se me 15 plumba vrau gruan

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Krimeve të Rënda duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaji ndaj të pandehurit me iniciale B.V. nga Prizreni që vrau gruan e tij Armenda Aliun.

“Kjo për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale vrasja e rëndë nga neni 173 par.1.pika 1.3. të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK). Masa e paraburgimit do të llogaritet prej datës së arrestimit 07.08.2019, dhe do të zgjasë deri më datën 06.09.2019”, thuhet në njoftim.

Në raport gjithashtu përshkruhet edhe momenti i vrasjes së Aliut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat