Momenti i tmerrshëm kur vriten babë e djalë - Bota Sot
Momenti i tmerrshëm kur vriten babë e djalë

Aktuale

Momenti i tmerrshëm kur vriten babë e djalë

Nga: N.Sh Më: 9 gusht 2019 Në ora: 15:36
Pamje nga video

Një ngjarje e tmerrshme kishte ndodhur për shqiptarët në Maqedoni.

Ishte viti 2001 kur shqiptarët e Maqedonisë pothuajse për pak dolën fitimtarë, por interesant e ngushta bën që lufta të përfundonte pa ndonjë epilog dhe shqiptarët të kenë të njëjtat të drejta që i kanë pasur para 2001.

Pavarësisht kësaj, shqiptarët e Maqedonisë, e veçmas politikanët harruan se sa shqiptarë të pafajshëm vranë, siç ish rasti i vrasjes së djalit së bashku me babanë e tij pa asnjë arsye, por vetëm se është shqiptar.

Pamjet janë të rënda dhe kjo edhe njëherë tregon brutalitetin e sllavëve ndaj shqiptarëve.

Se serbët, rusët dhe maqedonët kanë urrejtje patologjike ndaj shqiptarëve shihet edhe në videon e më poshtme kur pa asnjë arsye vriten babë e bir shqiptarë midis Tetove, shkruan gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...