Pacolli uron besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit - Bota Sot
Pacolli uron besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit

Aktuale

Pacolli uron besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 07:32
Behgjet Pacolli

Ish-ministri i jashtëm, njëherësh zëvendëskryeminitër i Qeverisë, Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Pacolli përmes një  postimi në facebook ka uruar që mëshira dhe begatia e Zotit të jenë mbi ta.

Ai gjithashtu ka shtuar që kjo festë të jetë  shtesë për përforcimin e besimit.

“Urime nga zemra dhe për shumë vite festa e Kurban Bajramit. Paqja, mëshira dhe begatia e Zotit qofshin me gjithë ju dhe familjet tuaja. Le të jetë kjo festë motiv shtesë për përforcimin e besimit, dashurisë dhe harmonisë tonë”, ka shkruar Pacolli në facebook. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...