Kryetari Mustafa uron festën e Kurban Bajramit - Bota Sot
Kryetari Mustafa uron festën e Kurban Bajramit

Aktuale

Kryetari Mustafa uron festën e Kurban Bajramit

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 08:51
Isa Mustafa

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dërgon këtë telegram urimi:

“Të gjithë besimtarëve myslimanë ua uroj festën e Kurban Bajramit.

Vlerat e festës së Kurban Bajramit manifestohen përmes devotshmërisë, solidaritetit, tolerancës dhe bartin porosinë  e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.

Festa e Kurban Bajramit është mundësi e mirë për t’i bashkuar familjet tona dhe të reflektojmë ndjenjën fisnikëruese shpirtërore.

Më shumë besim dhe mirëkuptim, me fat Kurban Bajrami!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...