Qalaj uron festën: Gjatë faljes nuk ka pasur asnjë incident - Bota Sot
Qalaj uron festën: Gjatë faljes nuk ka pasur asnjë incident

Aktuale

Qalaj uron festën: Gjatë faljes nuk ka pasur asnjë incident

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 09:38
Pamje nga takimi

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e vizitoi edhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, teksa uroi gjithë besimtarët myslimanë për këtë festë.

Qalaj po ashtu bëri të ditur se falja e Kurban Bajramin ka shkuar në mënyrën më të qetë të mundshme dhe pa asnjë incident.

Qalaj: Deri tash nuk kemi pas asnjë incident

“Policia e Kosovës edhe populli janë një, gjithnjë duke konsideruar se ne jemi në shërbim te qytetarëve. Ne sot kemi pasur aktivitetet policore në mënyrë që falja të shkojë në mënyrën më të mirë të mundshme. Deri tash nuk kemi pas asnjë incident. Kjo merita i shkon popullit, deri sa ne lutemi që edhe ditën në vazhdim të shkojnë me gëzim”, tha ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...