Kosovë 1925: Kur bajrami falej me veshje kombëtare - Bota Sot
Kosovë 1925: Kur bajrami falej me veshje kombëtare

Aktuale

Kosovë 1925: Kur bajrami falej me veshje kombëtare

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 10:31
Kosovë 1925

Kjo foto e rrallë e faljes së bjaramit  në xhaminë e madhe është realizuar në qytetin e Vushtrisë, në vitin 1925.

Në foto shihen besimtarët  me veshje kombëtare duke u falur Kurban Bajramin brenda dhe jashtë xhamisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...