AAK-ja i kundërpërgjigjet PDK-së për sondazhin: Mos mashtroni - Bota Sot
AAK-ja i kundërpërgjigjet PDK-së për sondazhin: Mos mashtroni

Aktuale

AAK-ja i kundërpërgjigjet PDK-së për sondazhin: Mos mashtroni

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 23:03
Ramush Haradinaj

Zëvendësministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë nga radhët e PDK-së, Bujar Cakolli, gjatë ditës së sotme ka publikuar një sondazh në Facebook, i cili nuk dihet se kur është realizuar.

Sipas këtij sondazhi, PDK-ja aktualisht është partia e parë me 27 përqind të votave.

Këtij sondazhi i është përgjigjur asambleistja e Komunës së Prishtinës nga radhët e AAK-së, Fiknete Bejta, e cila përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ky sondazh është tërësisht jokredibil dhe i rrejshëm.

“Një sondazh pa titular, pa numër të respodentëve, pa marzhë të gabimit dhe pa kohën kur është zhvilluar matja, quhet sondazh tërësisht jokredibil dhe i rrejshëm. Besimi qytetar në rritje tek lideri Haradinaj, aderimet masive dhe të vazhdueshme në AAK, puna e pandalshme në terren, janë dëshmia më e mirë se kjo parti do të jetë partia me rritjen më të madhe në vend në zgjedhjet nacionale që do të mbahen së shpejti”, ka shkruar Bejta.

Postimi i plotë:

Eksponentë të PDK-së sot( pas drekës së Bajramit🥴 )kanë publikuar një sondazh. 

Një sondazh pa titullar,pa numër të respondentëve, pa marzhë të gabimit dhe pa kohën kur është zhvilluar matja quhet sondazh tërsisht jokredibil dhe i rrejshëm.

Besimi qytetarë në rritje tek lideri Haradinaj, aderimet masive dhe të vazhdueshme në AAK dhe puna e pandalshme në terren, janë dëshmia më e mirë se kjo parti do të jetë partia me rritjen më të madhe në vend në zgjedhjet nacionale që do të mbahen së shpejti.

#AAKPartifituese
#PërKosovën100%

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...