Vulin kërkon që të investohet çdo vit në ushtrinë e Serbisë - Bota Sot
Vulin kërkon që të investohet çdo vit në ushtrinë e Serbisë

Aktuale

Vulin kërkon që të investohet çdo vit në ushtrinë e Serbisë

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 07:12
Aleksandër Vulin

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin, ka vizituar sot Forcat Ajrore në Qendrën e Trajnimit Ajror në Batajnicë.

Vulin ka pohuar se Ushtria e Serbisë duhet të investojë çdo vit.

“Duhet të investohet më shumë në secilin vit në stërvitje, njohur dhe dituri që na duhen. Falë kësaj ne do të kemi mundësi jo vetëm që të garantojmë sigurinë mbarë vendit tonë, por edhe ta ruajmë paqen në gjithandej Ballkanit”, ka thënë Vulin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat