Vetëvendosje u reagon shteteve të QUNIT-it, bëjnë një pyetje “1 milion dollarëshe” - Bota Sot
Vetëvendosje u reagon shteteve të QUNIT-it, bëjnë një pyetje “1 milion dollarëshe”

Aktuale

Vetëvendosje u reagon shteteve të QUNIT-it, bëjnë një pyetje “1 milion dollarëshe”

Nga: A.ZH Më: 13 gusht 2019 Në ora: 16:44
Lëvizja Vetëvendosje

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që menjëherë të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.

E për këtë ka reaguar edhe nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, e cila ka shtruar “një pyetje një milion dollarëshe”.

“A po mendoni Qeveria e re apo ndonje Qeveri teknike, e improvizuar?”, ka pyetur ajo në një postim në Facebook, përcjell Bota sot.

Sipas saj, presidenti nuk ka mandat kushtetues e kryeministri ka dhënë dorëheqje, teksa ka pyetur se pse ka ardhur pikërisht tani kjo kërkesë.

Reagimi i saj:

Qeveritë e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar që menjëherë të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë.

Pyetje 1 milion dollarëshe

A po mendoni Qeveria e re apo ndonje Qeveri teknike, e improvizuar?

Presidenti nuk ka mandat kushtetues e Kryeministri ka dhënë dorëheqje.

Pse bash TASH kjo kërkesë?

#zgjedhjetjanëzgjiidhja

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...