Molliqaj: Pa PSD’në s’do të bëhej ushtria e Kosovës - Bota Sot
Molliqaj: Pa PSD’në s’do të bëhej ushtria e Kosovës

Aktuale

Molliqaj: Pa PSD’në s’do të bëhej ushtria e Kosovës

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 23:05
Dardan Molliqaj

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka deklaruar se Kosovë sot s’do të kishte ushtri të veten pa ndihmën e partisë së tij.

“Ushtria s’mund të bëhej pa një garancë të PSD’së”, është shprehur ai, në emisionin “Pressing”, në televizionin T7.

Molliqaj ka thënë se PSD’ja ka ndikuar që “Lista Srpska të mos jetë përcaktues i politikave në Kosovë”.

Sipas tij, pa ndihmën e PSD’së s’do të kishte qenë e mundur edhe taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat