NISMA vazhdon t’i mobilizojë degët për zgjedhjet e parakohshme - Bota Sot
NISMA vazhdon t’i mobilizojë degët për zgjedhjet e parakohshme

Aktuale

NISMA vazhdon t’i mobilizojë degët për zgjedhjet e parakohshme

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 23:16
Nisma Socialdemokrate

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar takimet me strukturat drejtuese të degëve anekënd vendit.

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka pritur në takim drejtuesit e degës se Nismës në Vushtrri.

Kryetari Limaj tha se Nisma Socialdemokrate po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme me objektiva të qarta.

“Dega e Vushtrrisë, e mobilizuar më shumë se kurrë më parë për procesin e ardhshëm zgjedhor. Drejtuesit e degës më konfirmuan gatishmërinë e tyre për të arritur objektivat tona në këto zgjedhje”, ka thënë ndër të tjera kryetari Limaj.

Po sot, sekretari i Përgjithshëm, Bilall Sherifi dhe anëtari i kryesisë së Nismës, Skender Reçica, kanë vizituar degët e Nismës në Podujeve dhe Obiliq.

“Sot në takime mobilizuese në degët e Nismës Socialdemokrate në Podujeve dhe Obiliq”, ka shkruar Sherifi.

Krejt këto takime në funksion të mobilizimit të degëve për zgjedhjet e parakohshme.

Nisma Socialdemokrate tash e disa ditë po mobilizon strukturat e saj në prag të zgjedhjeve të parakohshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...