Vetëvendosjes i kanë mbetur veç tri figura - Bota Sot
Vetëvendosjes i kanë mbetur veç tri figura

Aktuale

Vetëvendosjes i kanë mbetur veç tri figura

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 23:45
Vetëvendosje

Analisti politik, Ardian Kastrati, ka thënë se lëvizja Vetëvendosje pas largimit të një numri të anëtarëve, që më vonë kaluan në PSD, ka mbetur vetëm në tri figura.

Ai ka folur të martën në “Debat” te RTK.

“Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur në tri figura. Është Albin Kurti, Glauk Konjufca dhe Libunr Aliu. Vetëm këta tre janë që e artikulojnë programin. Zonja Nagavci dhe zonja Haxhiu vetëm tash janë duke u etabluar”, ka thënë ai.

Kastrati ka thënë se nuk mund të ketë koalicion mes VV-së e LDK-së pa marrëveshje për postin e kryeministrit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...