Ambasadori amerikan në Beograd bën thirrje që të rifilloj sa më shpejt dialogu - Bota Sot
Ambasadori amerikan në Beograd bën thirrje që të rifilloj sa më shpejt dialogu

Aktuale

Ambasadori amerikan në Beograd bën thirrje që të rifilloj sa më shpejt dialogu

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 16:47
Kyle Scott

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott thotë se ka ardhur koha për të përfunduar konfliktin e viteve 1990 dhe i bëri thirrje Beogradit dhe Prishtinës të rifillojnë dialogun sa më shpejt që të jetë e mundur.

“Është koha për t’i dhënë fund konflikteve të viteve 1990. Unë i bëj thirrje Kosovës dhe Serbisë që të rifillojnë sa më shpejt dialogun e mbështetur nga BE.”, ka shkruar ai në Twitter ku përfshiu deklaratën e përbashkët të vendeve të Quintit.

Vendet e Quintit kërkuan nga Prishtina dhe Beogradi që të rifillojnë sa më shpejtë dialogun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...