Shala: Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar së shpejti me marrëveshje për tregti të lirë - Bota Sot
Shala: Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar së shpejti me marrëveshje për tregti të lirë

Aktuale

Shala: Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar së shpejti me marrëveshje për tregti të lirë

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 15:47
Endrit Shala dhe Ruairi O’Conell

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Republikën e Kosovës, Ruairi O’Conell, ku ka thënë se Republika e Kosovës dhe Mbretëria e Bashkuar shumë shpejt do ta finalizojnë marrëveshjen për tregti të lirë, që do ta lehtësojë tregtinë në mes të dyja vendeve.

Ai ka falënderuar ambasadorin për bashkëpunimin dhe mbështetjen e pa rezervë që ka dhënë për Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

“Republika e Kosovës i është mirënjohëse gjithmonë Mbretërisë së Bashkuar për ndihmën që ka dhënë dhe po vazhdon të japë për zhvillimin e shtetit tonë. Faleminderit ambasador”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...