Haradinaj për Ismet Pejën: Tërë shekullin jetësor ia kushtoi këngës qytetare - Bota Sot
Haradinaj për Ismet Pejën: Tërë shekullin jetësor ia kushtoi këngës qytetare

Aktuale

Haradinaj për Ismet Pejën: Tërë shekullin jetësor ia kushtoi këngës qytetare

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 10:34
Ramush Haradinaj dhe Ismet Peja

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur këtë mëngjes doajenin e muzikës shqiptare, Ismet Pejën, për të cilin ka thënë se tërë shekullin e tij jetësor ia kushtoi artit të këngës së mirëfilltë qytetare.

“Njerëzit që i kanë dhënë vlerë identitetit tonë, e meritojnë nderimin dhe kujdesin më të lartë shoqëror dhe institucional”, ka shkruar ai në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...