Thaçi: Sot kam dekoruar luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashin për sakrificën dhe trimërinë e treguar në luftë - Bota Sot
Thaçi: Sot kam dekoruar luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashin për sakrificën dhe trimërinë e treguar në luftë

Aktuale

Thaçi: Sot kam dekoruar luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashin për sakrificën dhe trimërinë e treguar në luftë

Nga: M.H Më: 16 gusht 2019 Në ora: 11:47
Hashim Thaçi dhe Jetullah Gashi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi. ka pritur sot luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashi, duke e dekoruar me urdhrin "Hero i Kosovës", duke shkruar që Gashi është i njohur si Komandant “Drenica” dhe Komandat “Jeta”:

Postimi i plotë

Me urdhrin “Heroi i Kosovës” sot kam dekoruar luftëtarin e lirisë, Jetullah Gashin për sakrificën dhe trimërinë e treguar në luftë. Gashi i njohur si Komandant “Drenica” dhe Komandat “Jeta” mbante dy nofka shumë domethënëse të përbashkuara në një qëllim – çlirimin e Kosovës. HTH

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...