Loshi: Nuk ka liderë politik mbasë Rugovës, të gjithë pas tij janë lider të shpifur - Bota Sot
Loshi: Nuk ka liderë politik mbasë Rugovës, të gjithë pas tij janë lider të shpifur

Aktuale

Loshi: Nuk ka liderë politik mbasë Rugovës, të gjithë pas tij janë lider të shpifur

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 14:02
Ibrahim Rugova

Publicisti Liri Loshi, nëpërmjet një deklarate ka thënë se i vetmi lider politik i cili ka bashkuar popullin rreth tij, ka qenë dhe mbetët Ibrahim Rugova. Të gjitëh pas Rugovës, sipas Loshit, janë lider të shpifur të cilët nuk arrijnë të bashkojnë popullin.

Postimi tij i plotë:

Asnjëherë asnjë lider politik nuk ka arritur dhe as nuk e ka merituar ta ketë bashkimin as të gjysmës së popullit rreth tij, pos Ibrahim Rugovës. Pos tij, çdo lider tjetër në Kosovë është lider i shpifur. Kosova ka nevojë për një lider të kohës që udhëheq vendin dhe e bashkon popullin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...