Tani edhe diaspora formon partinë e saj

Aktuale

Tani edhe diaspora formon partinë e saj

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:23
Ilustrim

Zhgënjimi me parti që ndër vite udhëhoqën vendin nxiti një grup të mërgimtarëve të krijojnë një iniciativë të re politike. Ata formuan këshillin nismëtar për krijimin e lëvizjes, Forca e Diasporës në Vushtrri.

“Nuk është në rregull për 11 vjet të ikin 220 mijë vjet për një vend me 1.8 milion banorë. Zhgënjimi është numër një, por dëshira dhe vullneti në kombinim me profesionalizmin tonë”, ka thënë formuesi i kësaj partie.

Derisa ende kjo lëvizje është e re, Dervishi tregon tri pikat kryesore të programit të tyre për të cilat do të bëjnë luftën e tyre politike.

“Pavarësisht kur do të mbahen zgjedhjet, lista jonë me kandidatë do të jetë e gatshme nga diaspora për garë”, ka thënë Dervishi.

Kushdo që dëshiron t’i kontribuojë këtij shteti ka mundësi të anëtarësohet në partinë e re politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat