Haradinaj: Amaneti i Fazli Grajqevcit ishte udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit - Bota Sot
Haradinaj: Amaneti i Fazli Grajqevcit ishte udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit

Aktuale

Haradinaj: Amaneti i Fazli Grajqevcit ishte udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 12:59
Fazli Grajqevci

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj në 55 vjetorin e rënies së mësuesit dhe ideatorit të lëvizjes kombëtare Fazli Grajqevci, ka thënë se ai mbeti frymëzim për brezat, amanetin e të cilit e patën udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit.

“Mësues, edukator, revolucionar - Kështu do mbahet mend Fazli Graiçevci. Vetëm 29 vjeçar, ai u shënjestrua nga regjimi i kohës. Mizorisht u shua jeta e tij 55 vite më parë, por ai mbeti frymëzim për brezat, amanetin e të cilit e patën udhërrëfyes deri në çlirimin e vendit. Lavdi e përjetshme”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...