Haradinaj: Abuzimi me miq nuk është partneritet dhe në traditën shqiptare - Bota Sot
Haradinaj: Abuzimi me miq nuk është partneritet dhe në traditën shqiptare

Aktuale

Haradinaj: Abuzimi me miq nuk është partneritet dhe në traditën shqiptare

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 14:55
Ramush Haradinaj

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se është e pakuptueshme se si disa politikan e për interesa personale, ende ndihen komodë veç brenda logjikës së protektoratit.

Sipas tij, bota perëndimore e ka pranuar Kosovën shtet sovran e të pavarur, prandaj nuk ka nevojë të sillemi si protektorat.

“Për mua është e pakuptueshme se si disa politikan e për interesa personale, ende ndihen komodë veç brenda logjikës së protektoratit. Me mbështetjen e fuqishme edhe të miqve ndërkombëtarë, Kosova sot vendosë vet, edhe për kufijtë, edhe për taksën, edhe për Trepçën, edhe për ushtrinë edhe për dialogun e krejt temat tjera të interesit shtetëror. Abuzimi me miq nuk është partneritet dhe nuk është në traditën shqiptare”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...