Befason analisti politik: Lëvizja Vetëvendosje vetëm 14% do të fitojë në zgjedhje, AAK-ja e Nisma do të reduktohen

Aktuale

Befason analisti politik: Lëvizja Vetëvendosje vetëm 14% do të fitojë në zgjedhje, AAK-ja e Nisma do të reduktohen

Nga: N.Sh Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:33
Ilustrim

Njohësi i çështjeve politike dhe juridike, Blerim Burjani ka parashikuar rezultatet për zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Sipas tij, vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës do të shkon e vetme në zgjedhje për të cilën thotë se është partia më e madhe.

Ndërsa sa i përket Lëvizjes Vetëvendosje, ai parashikon se do të arrijë vetëm 14%.

Për PDK-në thotë se është në krizë të madhe.

E sa i përket AAK-së dhe Nismës potencon se kësaj radhe do të reduktohen.

Lexojeni postimin e plotë:

Partite e vogla ne koalicione parazgjedhore per te kaluar pragun zgjedhor. Partite e medha qe njehere eshte vetem LDK shkon vetem, PDK ne krize te madhe per te perkrahur kush dhe VV nuk mund te merr me shume 14%

Partite e vogla e shohin shpetim ne keto zgjedhje te hyne ne koalicione parazgjedhore perndryshe do te te kene telashe per te kaluar pragun zgjedhor, AAK ne krize per shkak pa aftesise se qeverisjes dhe nepotizmit dhe zhvatjes, korrupcionit PAN do te duhej serish t ejen ne kaolciion se te gjithe se bashku jane zhvatesit ndoshta kalojn me mire en zgjedhje perndryshe vec e vec NISMA e AAK do te reduktohen krejt e NISMA problem do ta kete me kalue pragun, edhe AAK gje nuk eshte me mire, keta po emndojn s e taksa i ka rrite.

Eshte e logjiksheme qe partit e vogla PSD ,AAK,NISMA duhet te hyne koalicion perbashket, ose me e deshirushme do te ishte PSD dhe VV te hyne ne koalicion parazgjedhor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat