Komandanti i njohur largohet nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

Aktuale

Komandanti i njohur largohet nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 21:23
Kadri Veseli dhe Isa Agushi

Një nga figurat më të rëndësishme të LDK-së në Gjilan, Isa Agushi, i njohur si komandant Dardan, ka aderuar në PDK.

Përveç tij, në PDK, ka aderuar edhe Sabedin Sinani nga AAK.

Pjesëmarrës gjatë aderimit ishte edhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli.

Isa Agushi është Këshilltar Komunal nga radhët LDK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat