Vdes ushtari i UÇK-së - Bota Sot
Vdes ushtari i UÇK-së

Aktuale

Vdes ushtari i UÇK-së

Nga: A.M. Më: 18 gusht 2019 Në ora: 08:24
Nasuf Mjekiqi

Ka ndërruar jetë ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Nasuf Mjekiqi.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryeministri në largim Ramush Haradinaj. Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë.

Po ashtu, ai ka ngushëlluar familjen e Mjekiqit  dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij.

Ramush Haradinaj

Postimi i plotë:

I rëndë lajmi për ndarjen nga jeta të luftëtarit të Brigadës 114 ”Fehmi Lladrovci”, Nasuf Mjekiqit nga Graboci i Obiliqit. Kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë. Ngushëllime të thella familjes dhe të gjithë bashkëluftëtarëve.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...