Abazi për ministrat shabllon: Shpërndajnë miliona kushërinjve...

Aktuale

Abazi për ministrat shabllon: Shpërndajnë miliona kushërinjve...

Nga: A.M. Më: 18 gusht 2019 Në ora: 10:34
Haki Abazi

 

Njohësi i çështjeve politike në vend, Haki Abazi, ka shpjeguar arsyen pse ka ardhur deri të izolimi i Kosovës.

Po ashtu, ai përmes një postimi në Facebook, është shprehur se ka ardhur koha që vendi të udhëheqtë nga një qeveri me duar të pastërta.

Postimi i plotë:

Korrupcioni dhe ministrat shabllon

Izolimi i vendit ka ardhur si pasoj e rafaleve sporadike por konsistente te krimit dhe korrupcionit , nga minsitrat e shablloneve, nga profiteret e dehur më vererat e shtrenejta të paguara më parate e barnave esenciale. Dmth paguajne verëra, dreke e darka, shperndajne miliona kusherinjeve, ndersa pacientet, foshnjat dhe nenat vdesin ne spitale si pasoje e mungeses se barnave dhe pajisjeve esenciale. Derisa pacientet vdesin qytetaret tjere jetojne ne burgun kolektiv.

Ka ardhë koha për qeveri me duar të pasterta!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat