Tomor Morina flet për ndalimin në Maqedoninë e Veriut (Drejtpërdrejt) - Bota Sot
Tomor Morina flet për ndalimin në Maqedoninë e Veriut (Drejtpërdrejt)

Aktuale

Tomor Morina flet për ndalimin në Maqedoninë e Veriut (Drejtpërdrejt)

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 12:44
Foto nga takimi

Autoritetet e Maqedonisë së Veriut e kanë liruar nga paraburgimi ish-luftëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morinën. Ai po mbahej me fletë-arrest të lëshuar nga Serbia, nën dyshimin që dy dekada më parë ka kryer krime lufte.

Ky është rrëfimi i Tomor Morinës për ndalimin në Maqedoninë e Veriut, emrin e tij në listën e veteranëve të rrejshëm dhe shumë çështje tjera.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat