Kjo ishte paraqitja e parë publike e Hashim Thaçit: Ja cila ishte kërkesa e tij për Serbinë dhe “Kasapin e Ballkanit” - Bota Sot
Kjo ishte paraqitja e parë publike e Hashim Thaçit: Ja cila ishte kërkesa e tij për Serbinë dhe “Kasapin e Ballkanit”

Aktuale

Kjo ishte paraqitja e parë publike e Hashim Thaçit: Ja cila ishte kërkesa e tij për Serbinë dhe “Kasapin e Ballkanit”

Nga: N.H Më: 18 gusht 2019 Në ora: 16:46
Hashim Thaçi

Hashim Thaçi tani është President i Republikës së Kosovës, i zgjedhur më 26 shkurt 2016 në Kuvendin e Kosovës. Detyrën e presidentit e mori më 7 prill 2016, pas betimit solemn në Kuvendin e Kosovës.

Por, para se të bëhej president, Thaçi ka udhëhequr ekipin e Kosovës në bisedimet në Rambouillet në shkurt 1999 dhe ka qenë udhëheqës politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë viteve të luftës 1997 – 1999.

Ai në një paraqitje publike të bërë 20 vite më parë, kishte folur për të arriturat e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përcjell “Bota sot”.

Ndërsa, mes të tjerave ai bënë edhe disa kërkesa për Serbinë, që atëbotë udhëhiqej nga “Kasapi i Ballkanit”, Sllobodan Millosheviç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat