Haradinaj: Kemi arritur ta mbrojmë tokën tonë - Bota Sot
Haradinaj: Kemi arritur ta mbrojmë tokën tonë

Aktuale

Haradinaj: Kemi arritur ta mbrojmë tokën tonë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 17:27
Ramush Haradinaj

eministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur sot kurora lulesh pranë varrit të Zeqir Dreshajt, i cili ishte kryeplaku i fshatit Kuqishtë, që shtrihet në pjesën kufitare me Malin e Zi.

Ai me këtë rast tha se Dreshaj u bë zëri i rugovasve në mbrojtje të së drejtës në tokën e tyre dhe kufirit të Kosovës.

“Ky nderim është zotim se amaneti i bacës Zeqë do të jetësohet. Ne kemi arritur që ta mbrojmë tokën tonë me të drejtën e korrigjimit të sektorëve në drejtim të Kullës e Çakorrit dhe me kryeministrin e Malit të Zi, jemi dakorduar që komisionet ndërshtetërore të fillojnë punën në afat optimal. Këtë ia kemi borxh Kosovës, burrave si Zeqir Dreshaj dhe rugovasve”, shkruan Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat