U tha se ka kaluar në Nisma, flet Dardan Gashi

Aktuale

U tha se ka kaluar në Nisma, flet Dardan Gashi

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 12:19
Dardan Gashi

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi ka folur pas lajmeve se ka dalë në partinë Nisma SocialDemokrate të Fatmir Limaj. Gashi po thotë se ka bashkëpunuar ngushtë më Limajn, e që do të bashkëpunojë edhe në të ardhmen.

Sa i përket lajmeve që ka dalë në partinë Nisma, e që iu është ofruar pozita e nënkryetarit, zëvendëskryeministri e ministry, Dardan Gashi po e mohon një gjë të tillë.

“Unë kam bashkëpunuar ngushtë me zotin Limaj dhe Nismën dhe besoj që do të bahskëpunojmë po aq ngushtë edhe në të ardhmën! Për detaje tjera do të ju informoj me kohë”, ka thënë Gashi.

Se nuk e ka braktistur ende Lisën Rugova, të paktën jo zyrtarisht po e mohojnë edhe në partinë e Fatmir Limajt.

Endrit Shala, Ministër i Tregtisë po thotë se ky nuk është lajm i vërtetë.

Zëvendës-kryeministri i katërt në detyrë i Kosovës dhe njëherit ministri i Diasporës, Dardan Gashi ishte bartës i Listës Rugova të cilës ende nuk i dihet fati dhe statusi i saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat