Nis mbledhja e Këshillit drejtues të AAK-së

Aktuale

Nis mbledhja e Këshillit drejtues të AAK-së

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 12:35
AAK

Ka filluar mbledhja e këshillit drejtues të AAK-së.

Në këtë mbledhje do të vendoset për një koalicion të mundshëm parazgjedhor me Partinë SocialDemokrate.

I pari i kësaj partie, Shpend Ahmeti, gjatë ditës së sotme është takuar edhe me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

I njëjti pas takimit ka deklaruar se si parti kanë përafrim me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, dhe se beson se gjatë ditës së sotme do të takohet me kryetarin e kësaj partie, Ramush Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat