PDK tallet me koalicionin AAK – PSD, thotë se i mundin të gjithë - Bota Sot
PDK tallet me koalicionin AAK – PSD, thotë se i mundin të gjithë

Aktuale

PDK tallet me koalicionin AAK – PSD, thotë se i mundin të gjithë

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:10
Foto ilustrim

Zëvendësministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë nga radhët e PDK-së, Bujar Cakolli ka ironizuar me koalicionet parazgjedhore pas zyrtarizimit të marrëveshjes në mës të AAK-së dhe PSD-së.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook Cakolli ka thënë se preferon një koalicion të gjerë LDK-VV-AAK-PSD, duke mos e cekur partin e Farmir Limajt Nisma Socialdemokrate.

Postimi i plotë i Cakollit:

“Unë e kisha preferuar një koalicion LDK-VV-AAK-PSD.

Kur t’i mujmë i mujmë krejt përnjëherë. Marum o vlla tu i mujtë një ka një, qe nja 12 vjet” .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...