A ishte dikush në AAK kundër koalicionit me PSD-në? - Bota Sot
A ishte dikush në AAK kundër koalicionit me PSD-në?

Aktuale

A ishte dikush në AAK kundër koalicionit me PSD-në?

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 16:26
AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka nënshkruar koalicionin parazgjedhor me Partinë Socialdemokrate.

“Ne sot po i bashkojmë forcat – syniminin kryesor e kemi që t’i fitojmë zgjedhjet më një program qeverisës”, ka thënë Shpend Ahmeti për media menjëherë pas firmosjes së marrëveshjes.

“Jemi dakorduar që të garojmë me një listë dhe bartës i saj do të jetë Ramush Haradinaj”.

“Ne me kaq nuk i përfundojmë negociatat – bashkë me AAK-në do t’i vazhdojmë diskutimet me partitët tjera për zgjerimin e koalicionit”.

Për media ka folur edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

“Sot jemi më të përgatitur për t’i marrë përgjegjësit për këto zgjedhje dhe pas tyre”.

“Jemi të hapur për bashkëpunim me NISMA-n dhe AKR-në – nuk synojmë PAN 2 ose 3, nuk jemi pjesë e këtyre skenarëve dhe këtë e themi me përgjegjësi të plotë të dyja partitë”.

“Nuk i kemi mbyll dyertë për t’i dëgjuar mendimet e të tjerëve. Ne nuk po presim prej askujt, po bëjmë boshtin e fitore”.

Pas marrëveshjes, nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka shkruar në Facebook se për këtë koalicion nuk ishte kundër asnjë anëtar i Alencës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Me votim e pa asnjë votë kundër, AAK prej sot bashkë edhe me Partinë Socialdemokrate”, ka shkruar Nitaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...