Kadri Veseli thotë se do të ndalë korrupsionin - Bota Sot
Kadri Veseli thotë se do të ndalë korrupsionin

Aktuale

Kadri Veseli thotë se do të ndalë korrupsionin

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 19:28
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shfrytëzuar rastin e Ditës Botërore Humanitare për të bërë disa deklarata politike.

Ai tha se sensibilizimi i gjendjes së civilëve në mbarë botën dhe përkujtimi e nderimi i kontributit të punëtorëve humanitarë, që shpesh rrezikojnë edhe jetën për t’iu gjendur pranë njerëzve në nevojë, duhet të jetë pjesë e angazhimit të përditshëm.

“Por, sot, vëmendje më të veçantë kanë punëtorët e shëndetësisë, të cilët bëjnë punë të pazëvendësueshme humanitare për shëndetin dhe mirëqenien e qytetarëve”.

“Paralelisht me rritjen e pagave në sektorin e shëndetësisë, sistemi ynë shëndetësor duhet të mbështetet mbi moral dhe etikë”.

“Si kryeministër i ardhshëm do të angazhohem më shumë, jo vetëm për të luftuar dhe parandaluar rastet e korrupsionit, por edhe për ta promovuar edhe më shumë misionin e tyre fisnik dhe humanitar”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat