Molliqaj i përgjigjet VV-së: Populistët që sot flasin për parime e pranuan Haradinajn për kryeministër, tani i gjunjëzohen Mustafës - Bota Sot
Molliqaj i përgjigjet VV-së: Populistët që sot flasin për parime e pranuan Haradinajn për kryeministër, tani i gjunjëzohen Mustafës

Aktuale

Molliqaj i përgjigjet VV-së: Populistët që sot flasin për parime e pranuan Haradinajn për kryeministër, tani i gjunjëzohen Mustafës

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 21:22
Dardan Molliqaj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka reaguar ndaj akuzave të Lëvizjes Vetëvendosje, pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion parazgjedhor mes PSD-së dhe AAK-së.

Molliqaj në një postim në llogarinë e tij ën Facebook ka shkruar se ata që sot flasin për kundër koalicionit me AAK-në, janë po të njëjtit që në vitin 2015 u futën në koalicionin VLAN dhe e pranuan Haradinajn si kandidat për kryeministër.

Sipas tij dallimi është Vetëvendosje po i gjunjëzohet Isa Mustafës për koalicion siç shkruan Molliqaj për interesa personale.

Postimi i plotë:

VV-ja, nga frika ndaj fitores sonë, xhelozia që asnjë parti e madhe nuk i merr në koalicion, dhe urrejta patologjike ndaj PSD-së, i paska aktivizuar strukturat linquese dhe profilet e rrejshme në Facebook për të na sulmuar.

Populistët që sot flasin për ”parime” kundër koalicionit me AAK-në, janë po të njëjtit që në vitin 2015 u futën në koalicionin VLAN dhe e pranuan Haradinajn si kandidat për kryeministër.

Por tash janë kundër Haradinajt. Jo për ndonjë arsye parimore, por për shkak se ne së bashku me Haradinajn, e krijuam Ushtrinë, i ndalëm pazaret e Thaçit me territorin e Kosovës dhe e defaktorizuam Listën Serbe. Derisa ata merreshin vetëm me llafe e shpifje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat