Konjufca për koalicionin AAK-PSD: Kapaku e gjeti tenxheren - Bota Sot
Konjufca për koalicionin AAK-PSD: Kapaku e gjeti tenxheren

Aktuale

Konjufca për koalicionin AAK-PSD: Kapaku e gjeti tenxheren

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 23:39
Glauk Konjufca

Glauk Konjufca i Vetëvendosjes thotë se nuk e ka befasuar aspak koalicioni që e kanë formuar sot Partia Socialdemokrate dhe Aleanca për Ardhëmrinë e Kosovës.

Së pari, Konjufca thotë se për të ka qenë shumë e pritshme që PSD’ja t’i bashkëngjitet një partie tjetër për zgjedhje dhe se këtë e ka thënë gjashtë muaj më parë.

“Ky koalicion ka qenë më i pritshmi. E kam thënë në shkurt se PSD do t’i bashkohet një partie tjetër, me shumë gjasë AAK’së”, ka thënë nënkryetari i AAK’së.

Ai thotë se PSD e AAK janë përshtatur ashtu sic përshtaten ‘kapaku e tenxherja’.

Konjufca mendon se këto dy parti përshtaten shumë prej asaj se ‘si e shohin politikën’. /Express

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat