Zyrtare: Haki Abazi aderon në Lëvizjen Vetëvendosje

Aktuale

Zyrtare: Haki Abazi aderon në Lëvizjen Vetëvendosje

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 12:29
Haki Abazi

Analisti politik, Haki Abazi, do të aderojë sot në Lëvizjen Vetëvendosje.

Zyrtarizimi i kalimit të tij në partinë e Albin Kurtit, do të bëhet sot në orën 13:00, në zyret qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, në Prishtinë.

Këtë e ka konfirmuar vetë Haki Abazi, i cili nuk ka dhënë detaje të tjera.

Ai ka thënë se në orën 13:00 do të zyrtarizohet si anëtar i VV-së dhe do të pritet nga anëtarë të kësaj partie.

“Po, është ë vërtetë. Zyrarizimi do të bëhet sot në orën 13:00. Do të pritem nga zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje”, ka thënë shkurt për Gazeta Blic, Haki Abazi.

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje, kohët e fundit ka arritur që të sjellë në radhët e vetë shumë anëtarë të rinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat