Ramadani: Ndarja e Kosovës me pasoja të paparashikueshme

Aktuale

Ramadani: Ndarja e Kosovës me pasoja të paparashikueshme

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 18:06
Burim Ramadani

Zëvendësministri në detyrë në Ministrinë e Mbrojtjes, Burim Ramadani, deklaroi sot se ndarja territoriale e Kosovës ishte një ide e rrezikshme me pasoja të paparashikueshme.

Ai në një postim në Facebook shkruan se secili që ka dalë kundër kësaj ideje, i ka shërbyer vendit dhe kombit.

“Kosova nuk është projekt i përkohshëm. Ndarja territoriale e Kosovës ishte një ide e rrezikshme me pasoja të paparashikueshme dhe në thelb antievropiane dhe anticivilizuese. Secili që ka dalë kundër dhe i ka rezistuar deri në fund kësaj ideje, i ka shërbyer vendit dhe kombit. Po t'i shërbenim kësaj ideje, sigurisht që Ushtrinë nuk do të mund ta krijonim! Për 100 % shtet!”, shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat