Shala: Unë e kam propozuar taskën 100% - Bota Sot
Shala: Unë e kam propozuar taskën 100%

Aktuale

Shala: Unë e kam propozuar taskën 100%

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 00:54
Endrit Shala

Minsitri i Tregtisë dhe Industrisë në largim, Endrit Shala, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7.

Shala ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për çështjen e taksës ndaj prodhimeve serbe dhe aty boshnjake.

“Nisma ka propozu taksën për produktet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina por këtë e kemi bërë në konsultime me partnerët e koalicionit”, ka thënë Shala.

“Unë e kam propozuar, si Ministër i Tregtisë dhe Industrisë, së pari taksën 10%  dhe pastaj 100%”

Tutje Shala thotë se ka marrur masa që të ndalohen të gjitha produktet që kanë mbishkrimin Kosova dhe Metohija nëpër territorin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...