Gjenerali shqiptar kritikon ashpër diplomacinë shqiptare pas takimit të Vuçiqit në SHBA - Bota Sot
Gjenerali shqiptar kritikon ashpër diplomacinë shqiptare pas takimit të Vuçiqit në SHBA

Aktuale

Gjenerali shqiptar kritikon ashpër diplomacinë shqiptare pas takimit të Vuçiqit në SHBA

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 10:18
Gjenerali shqiptar Dritan Demiraj

Gjenerali shqiptar Dritan Demiraj, ka kometuar takimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiq me sekretarin amerikan të Shtetit Mike Pompeo.

Demiraj në një postim në Facebook, ka thënë se serbët po punojnë ditë e natë për të fituar buzëqeshje nga diplomacia amerikane, edhe pse sipas tij, ata janë kombi më antiamerikan në botë.

Sipas Demirajt, Shqipëria po bën diplomaci me një “çunak”, teksa këtë e ka quajtur “katastrofë për interesat kombëtare”, përcjell Bota sot.

Postimi i Demirajt:

Të nderuar bashkëkombas!

Serbët po punojnë ditë e natë për të fituar edhe një buzëqeshje nga diplomacia Amerikane edhe pse janë kombi më antiamerikan në botë.

Shqipëria bën diplomaci me një çunak dhe nën udhëheqjen e Ed-Dramës që duket se po qëndron në pushtet vetëm falë kësaj ""diplomacie speciale".

Katastrofë për interesat tona kombëtare.

DD. USA.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...