Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet - Bota Sot
Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet

Aktuale

Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 13:52
Ramush Haradinaj

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka pasur një takim me studentët e Akademisë Verore Ndërkombëtare të Kosovës që kanë ardhur nga 26 shtete të ndryshme të botës.

Para tyre, Haradinaj foli për rrugëtimin e shtetit të Kosovës duke theksuar se vendi ynë është vlerë euro-atlantike dhe partner i dobishëm në sfidat e rajonit.

“E drejta jonë duhet të njihet e plotë, si një demokraci e re, që aspiron të ketë vendin meritor në familjen e kombeve të lira. Në takim me studentët e Akademisë Verore Ndërkombëtare të Kosovës, nga 26 shtete, pata kënaqësinë që të flas për shtetin tonë, këtë vend të sakrificave, që po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet”, shkroi Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...