Haradinaj: Koncepti 100 për qind shtet, sipërmarrësit i kthen në liderë - Bota Sot
Haradinaj: Koncepti 100 për qind shtet, sipërmarrësit i kthen në liderë

Aktuale

Haradinaj: Koncepti 100 për qind shtet, sipërmarrësit i kthen në liderë

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 18:59
Ramush Haradinaj

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj ka shpalosur sot para përfaqësuesve të bizneseve gjakovare veprimet e ndërmarra të Qeverisë dhe zotimet e saj për mbështetjen e tyre të fuqishme edhe në të ardhmen.

Ai në një postim në Facebook ka përmendur se investimet kapitale në komunat e Kosovës gjatë vitit 2018 janë rritur për 40 milionë euro, teksa janë krijuar 15 zona ekonomike dhe në funksion të zhvillimit të qëndrueshëm, u janë dhënë në pronësi tokë rreth 60 prona.

“Në Gjakovë kemi krijuar Zonën e Veçantë Ekonomike Amerikane prej 500 hektarësh, ndërsa me tarifat ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës, iu është krijuar hapësirë për rritje të produktivitetit, si dhe iu është siguruar mbrojtje shtetërore bizneseve dhe prodhuesve vendorë, duke i vënë themelet e konceptit 100% shtet, si parim dhe zotim i yni”, shkruan Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...