Isa Mustafa tregon me cilat parti po bisedon për koalicion - Bota Sot
Isa Mustafa tregon me cilat parti po bisedon për koalicion

Aktuale

Isa Mustafa tregon me cilat parti po bisedon për koalicion

Më: 21 gusht 2019 Në ora: 19:07
Isa Mustafa

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa në RTV21, ka thënë se mund të bëjë koalicion me partitë tjera, por jo me PDK-në.

Në lidhje me koalicionet e mundshme që mund të bëjë, Mustafa ka thënë se deri më tani ka biseduar me Albin Kurtin, Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn.

“Do të bisedoj me kryeministrin Haradinaj, me Pacollin, të shohim se ku jemi”, ka thënë ai.

“Për biseda nuk e përjashtojmë PDK-në, por sa i përket bashkëpunimit në të ardhmen, në asnjë rast nuk do të bashkëpunojmë”.

Mustafa ka shtuar se me partitë tjera gjithmonë jemi të hapur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat