Berat Buzhala: Zyrtarët e PDK-së çoheshin herët në mëngjes me e ble gazetën “Bota sot” për ta zhdukur - Bota Sot
Berat Buzhala: Zyrtarët e PDK-së çoheshin herët në mëngjes me e ble gazetën “Bota sot” për ta zhdukur

Aktuale

Berat Buzhala: Zyrtarët e PDK-së çoheshin herët në mëngjes me e ble gazetën “Bota sot” për ta zhdukur

Nga: N.H Më: 21 gusht 2019 Në ora: 23:28
Gazeta "Bota sot"

Berat Buzhala përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se pas përfundimit të luftës, zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, janë zgjuar herët në mëngjes për ta blerë gazetën “Bota sot”, me qellim për ta zhdukur nga tregu.

Sipas Buzhalës, kjo ka ndodhur sa herë që kishte shkrime kundër PDK-së.

Ai me ironi ndaj zyrtarëve të kësaj partie thotë se kjo punë ishte mundimshme për ta.

Ja shkrimi i tij:

Perndryshe pas perfundimit te luftes zyrtaret e PDK'se coheshin heret ne mengjes me e ble gazeten Bota Sot neper trafika, sa here qe kjo gazete ka pase shkrime kunder tyre. E di, ka qene pune e lodhshme dhe e mundimshme. Me shku me marre gazeta me krah neper kiosqe e me i cu dikah me i zhduke.

E tash? Vec nese e nisin far aksioni per konfiskim te telefonave mobil?

How about this?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...