Prof. Maxharraj: Pacolli ishte turpi i diplomacisë së Kosovës - Bota Sot
Prof. Maxharraj: Pacolli ishte turpi i diplomacisë së Kosovës

Aktuale

Prof. Maxharraj: Pacolli ishte turpi i diplomacisë së Kosovës

Nga: A.SH Më: 22 gusht 2019 Në ora: 06:35
Behgjet Pacolli

Profesori Binak Maxharraj përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se puna më e mençur e Behgjet Pacollit do të ishtë të largohet nga politika se sipas tij po merr në thua në çdo hapë.

Tutje ka shkruar se, ai për këto vite sa ishte në diplomaci nuk arriti asgjë të mençur për Kosovën, nuk ia solli asnjë njohje, kurse homologu i tij Ivica Daçiq ia vodhi hiq më pak se 15 çnjohje Kosovës.

Statusi në Facebook:

BEHGJET PACOLLI ISHTE TURPI I DIPLOMACISË KOSOVARE?!

U hapë habri sot së Behgjet Pacolli po largohet nga AKR?!

Kjo është puna me e mençur e tij,sepse ashiqare nuk po i shkon politika,po merr n'thue në çdo hapë

Ai ishte dashtë qe moti të tërhiqet edhe nga diplomacia.Disa herë ia kamë kërkuar në shkrimet e mia.

Behgjet Pacolli ishte njeriun i gabuar dhe turpi i diplomacisë kosovare.

Ai gjatë"jetës" sl tij në diplomaci nuk bëri e as nuk po lenë asgje të mirë,haber nuk kishte në diplomaci.Diplomacia e tij ishte me plotë skena turpi,skandale dhe afera ndër më te ndryshmet të cilat ia morën fytyrën Kosovës ne arënën nderkombetare.

Ai për këto vite sa ishte në diplomaci nuk arrijti asgjë të mençur për Kosovën,nuk ia solli asnjë njohje,kurse homologu i tij Ivica Daçiq ia vodhi hiq me pak se 15 çnjohje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...