Ismaili: Vijat e kuqe të PDK-së janë ndaj fenomeneve që i bëjnë dëm të popullit - Bota Sot
Ismaili: Vijat e kuqe të PDK-së janë ndaj fenomeneve që i bëjnë dëm të popullit

Aktuale

Ismaili: Vijat e kuqe të PDK-së janë ndaj fenomeneve që i bëjnë dëm të popullit

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 18:52
Uran Ismaili

Uran Ismaili, Nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka deklaruar se ka qenë synim i subjektit të tij që të shkohet në zgjedhje të parakohshme.

Ismaili në një intervistë në Info Magazine tha se shpërbërja e Kuvendit të Kosovës është lajm i mirë pasi qytetarëve do t’iu kthehet një mundësi për ta pasur një qeveri që do të merret me brengat e përditshme të tyre.

“Qytetarët kanë nevojë për zgjidhje të problemeve të tyre dhe në mendojmë se duke ua dhënë mundësinë qytetarëve PDK-ja do t’i fitojë zgjedhjet dhe do ta krijojë atë Qeveri që i plotëson nevojat e popullit”.

Ismaili tha se vijat e kuqe që partitë e tjera po i vendosen ndaj PDK-së kanë filluar të shndërrohen në  shaka dhe se kjo nuk është duke u konsideruar serioze as populli, por as nga vet këto parti.

“Kjo tregon për sfidën që e kanë ata për t’iu paraqitur popullit. Çfarëdo vije që i prezantohet PDK-së ka të bëjë me taktikë politike për ta tentuar rritjen e forcës së tyre të dobët tek votuesit”.

“PDK ka vija të kuqe ndaj fenomeneve që i konsideron të dëmshme për qytetarët – korrupsionin, nepotizmin, ikjen e të rinjve nga vendi, uzurpimin e pronave. Këto janë vijat tona të kuqe që i kemi vendosur, të gjitha që janë në dëm të popullit”.

Nënkryetari i PDK-së u shpreh edhe për mundësinë e koalicioneve.

“PDK-ja ka koalicione me partitë e vogla siç ka pasur çdoherë, por nuk do të bëjë koalicion me partitë tjera para se të hyjmë në Kuvendin e Kosovës”.

“Kadri Veseli do të jetë kandidati i vetëm për kryeministër – këtu nuk ka dyshim. Ai do t’iu shërbejë qytetarëve duke e luftuar korrupsionin dhe nepotizmin, nuk do të lejojë largimin e rinisë nga vendi”. “Këto janë synime të tij të qarta që do të mund t’i arrijë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...