Resul Sinani tregon se a do të jetë në listën e deputetëve të AAK-së - Bota Sot
Resul Sinani tregon se a do të jetë në listën e deputetëve të AAK-së

Aktuale

Resul Sinani tregon se a do të jetë në listën e deputetëve të AAK-së

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 19:04
Resul Sinani

Resul Sinani është një ndër fytyrat më të reja në partinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, Aleanca për ardhmërinë e Kosovës.

Ish-moderatori kaloi në këtë subjekt politik nga Nisma.

Sinani në emisionin Frontal ka zbuluar se a do të jetë në listën zgjedhore të partisë.

“Mendoj se ky vendim nuk më përket mua por kryesisë. Unë jam i gatshëm të kontriboj në këtë subjekt”, ka thënë Sinani.

Tutje, Sinani ka thënë se pret që të ndodhë një koalicion PDK-Lëvizja Vetëvendosje.

“LDK është shumë komode edhe po humbi. Ndërsa këto zgjedhje për PDK’në dhe Lëvizjen Vetëvendosje janë jetë apo vdekje”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat