Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje - Bota Sot
Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje

Aktuale

Resul Sinani: Pres koalicion PDK - Vetëvendosje

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 23:05
Resul Sinani

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të hyn në koalicion, kështu ka thënë Resul Sinani, anëtari më i ri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ai është shprehur se këto zgjedhje për PDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje janë jetë apo vdekje.

“..Pres që të ndodhë një koalicion PDK-Lëvizja Vetëvendosje”, ka thënë Sinani në emisionin Frontal.

Ish-moderatori, Resul Sinani dikur ishte pjesë e Nismës Socialdemokrate.

Sinani ka thënë se LDK është shumë komode edhe po humbi zgjedhjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat