Mirena, Molliqajt: Nëse do të ishit të sigurtë se do ta kalonit pragun, nuk do të bënit koalicion me AAK-në - Bota Sot
Mirena, Molliqajt: Nëse do të ishit të sigurtë se do ta kalonit pragun, nuk do të bënit koalicion me AAK-në

Aktuale

Mirena, Molliqajt: Nëse do të ishit të sigurtë se do ta kalonit pragun, nuk do të bënit koalicion me AAK-në

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 23:10
Ilir Mirena

Analisti Ilir Mirena sonte në ‘Debat Plus’, duke komentuar koalicionin AAK-PSD, tha që mos të shitet si diçka e natyrshme. Sipas Mirenës, kjo u bë si shkak i interesave të dy partive.

‘’Më e sinqertë është me e pranu që Aleanca ndoshta nuk është ndi shumë  e sigurtë dhe i është deshtë një parti ndihmëse që e ka pru afër marrjes së pushtetit’’, tha Mirena.

Tutje, Mirena i tha Molliqajt se as PSD s’ka qenë e sigurtë që do ta kalojë pragun.

‘’Sjeni të sigurt që e kaloni pragun, sepse nuk e kishit ndi nevojë me shku me një parti tjetër në zgjedhje. Mos na  e paraqitni si të natyrshme këtë, sepse është nevojë. Asgjë s’kemi kundër’’, shtoi Mirena.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...